I bez objednání online
V Praze se dá nakoupit přímo i bez objednání
servis pro dům, byt i kancelář
Potřebujete pomoc?
Tel: 778 088 158
Nespavost - na tu jen organické, zdravé a léčivé bylinky z Amazonie. Vše na nemoci a vše pro vaše zdraví. Poruchy spánku a nespavost, moderní nemoc moderní doby a vytížených lidí. Drahý zákazníku! Současný velmi překotný rozvoj techniky a komunikace nám všem velmi zpřístupňuje i hodně vzdálenou a jednu z nejcennějších přírodních lékáren na naší Zemi - pralesní lékárnu.
Kúra na spánek - Insomnie
Bio, Vegan, Bez lepku, Bez přidaného cukru, Bez éček, Bez palmového oleje
Insomnie (nespavost) je porucha spánku, při níž jedinec nemůže usnout nebo se v spánku často probouzí. Insomniak je člověk trpící insomnií. Flora Peruánských And a amazonské džungle. To jsou místa, kde se tisíce let vyskytuje nesčetné bohatství našich rozmanitých druhů s léčivými vlastnostmi. A některé z nich se také hodí na to nejpřirozenější, co každý z nás denně potřebuje. Kvalitní spánek. Už se skoro zdálo se, že naše populace mající dnes k dispozici velké množství různých moderních prostředků k léčbě chorob zapomíná, že stačí natáhnout ruku a sáhnout tam, kde má farmacie své kořeny – do přírody
Nespavost se může projevovat několika způsoby:
• obtížné noční usínání
• časné ranní probouzení bez schopnosti znovu usnout
• časté noční probouzení
• noční bdělost, záměna dne a noci (paradoxní insomnie)
Insomnie se dělí na několik typů především z hlediska délky trvání.
• Přechodná insomnie je stav, který trvá zpravidla do jednoho týdne. Obvykle bývá způsobený stresem a není nutné ho považovat za patologický. Tato insomnie zpravidla po nějaké době odezní sama (často po zmizení stresoru - vykonání zkoušky, pohovoru, atd.).
• Akutní insomnie je známá také jako stress-related insomnia, trvání je do 1 měsíce. Obvykle je vhodný zásah lékaře, který stav insomniaka zkontroluje a konstatuje, zda je nutná léčba.
• Chronická insomnie může být primární (vznikla sama o sobě, např. kvůli organickému poškození), anebo sekundární (vzniká vlivem jiné nemoci, např. deprese). Dlouhotrvající insomnie může mít vážné zdravotní následky.
Nespavost způsobuje, že je člověk během dne unavený, malátný, podrážděný, má zhoršenou koncentraci, sníženou pracovní výkonnost, špatnou náladu, sklon k depresím. Tyto problémy souvisí hodně se zvýšenou hladinou kortizolu. Nedostatek spánku se po jistém čase projevuje podobně jako opilost. Při dlouhotrvající nespavosti může dokonce docházet k psychickým poruchám, poruchám vnímání, úsudku a dalších kognitivních funkcí.
Jedním ze způsobů nefarmakologické léčby je úprava spánkové hygieny. Jedná se o přehled obecných doporučení jedincům, kteří mají problémy s nedostatečným a nekvalitním spánkem a u kterých bylo vyloučeno onemocnění, které nespavost může způsobovat.
• Prostředí by mělo být co možná nejpohodlnější. Pokoj, ve kterém se spí, by neměl zároveň sloužit jako pracovna, měl by se užívat pouze na spaní. Prostředí by nemělo být příliš hlučné, i když tento faktor lze málokdy ovlivnit. Doporučená pokojová teplota pro zdravý spánek je 16-20 °C. Příliš vysoká či příliš nízká teplota může spánek narušovat. V ložnici by se měla udržovat tma, světlo je pro tělo signálem, aby zůstalo vzhůru.
• Načasování spánku: Dobré je chodit spát v pravidelnou dobu každou noc a vstávat také ve stejný čas.
• Zdřímnutí: Krátká zdřímnutí během dne jsou normální zdravou součástí denního režimu mnoha lidí. Avšak, u lidí, kteří mají potíže se spánkem v noci, mohou tato krátká zdřímnutí během dne nahrazovat noční spánek. Denní spánek tak může nespavost zhoršit.
• Cvičení: Ukázalo se, že pravidelné ranní cvičení zlepšuje spánek. Naopak cvičení před spaním může znesnadnit usínání.
• Nikotin: Cigarety a ostatní nikotinové produkty působí povzbudivě. Proto by se mělo před spaním a při probuzení v průběhu noci kouření vyvarovat.
• Kofein: Káva, čaj a mnoho dalších nápojů a potravin obsahující kofein působí povzbudivě a může udržovat déle v bdělém stavu. Lidé trpící nespavostí by neměli konzumovat kofein 4-6 hodin před ulehnutím do postele.
• Alkohol: Alkohol urychluje nástup spánku. Mnoho lidí využívá alkohol jako první prostředek k řešení nespavosti. Dlouhodobé užívání alkoholu však narušuje spánkový režim, proto konzumace alkoholu problém se spánkem neřeší.
• Těžká jídla: Těžká jídla pozdě večer mohou spánek narušit. Na druhé straně lehká jídla anebo jiný rituál před usínáním může pomoci spánek navodit.
• Myšlenky: Při usínání je dobré potlačit negativní myšlenky rušící spánek a usínání.
Balení této kúra na spánek obsahuje:
1x čaj Bílý kořen
2x Lucuma
Země původu: Česká republika
Návod na přípravu - Kúra je na 1 měsíc
Užívání:
2krát denně Bílý kořen
2krát denně 1 lžička Lucumy
Použití: Lucuma: Podle dávkování rozmíchat ve vlažné vodě a vypít nebo rozmíchat v jídle.
Příprava čaje: Před použitím směs promícháme. Jednu polévkovou lžíci směsi zalijeme 700 ml až 1 litrem vroucí vody a necháme asi 10 až 15 minut vyluhovat. Potom slijeme, uchováváme nejlépe v termosce a používáme během dne v rovnoměrných dávkách (ráno, v poledne a večer), nejlépe půl hodiny před jídlem. Jiný způsob přípravy: Polovinu kávové lžičky směsi zalijeme 200 až 350 ml vroucí vody, necháme zakryté 15 minut vyluhovat a popíjíme. 3x denně šálek.
Doporučujeme začít menším množstvím směsi a zvýšit příjem tekutin.
Dávkování: Dle hmotnosti, půl až jedna polévková lžíce směsi denně.
Upozornění: Při jakýchkoliv obtížích během regenerační bylinné kúry je možné vynechat 1 nebo 2 dny. Je dobré se naučit pozorovat své tělo a případně snížit denní dávku směsi. Není třeba tělo čistit rychle, ale raději efektivně a tak, abychom mohli přes den dobře fungovat a netrpěli zbytečně nepříjemnými pocity. Nedoporučujeme užívat v těhotenství a během kojení! Je možná přecitlivělost na obsahové látky! Aby došlo k významnému zlepšení zdravotního stavu, doporučujeme vždy využívat kúru celou.
Primární insomnie je charakterizována potížemi s usínáním nebo udržením spánku, nedostatečnou kvalitou spánku, které trvají nejméně jeden měsíc. A nemoc je to pořádně zrádná!! Chronicky narušený spánek výrazně zhoršuje kvalitu života. Nejčastější příčinou přechodné a krátkodobé
insomnie bývá akutní stres, který vede ke zvýšeným obavám a starostem v době usínání, jenž
zvyšují napětí a brání usnutí. Další častou příčinou je nepřiměřená spánková hygiena, která
vyplývá z návyků, které zvyšují bdělost nebo ruší
organizaci spánku. Jde o vykonávání takových
aktivit v průběhu dne, které znemožňují udržet dobrou kvalitu spánku v noci (kofeinizmus,
nikotinizmus, večerní přejídání, večerní cvičení,
sledování filmů, které zvyšují napětí apod.), nebo naopak plné bdění ve dne (nadměrný odpočinek, pospávání, dopolední nebo odpolední
spánek). Psychofyziologická insomnie souvisí
se somatizovaným napětím a naučeným podmíněným reflexním spojením mezi napětím,
nemožností usnout a okolnostmi (prostředím,
rituály) sloužícími za běžných okolností k přípravě
na spánek. Faktory, které se podílejí na udržování
insomnie, mohou být jiné, než ty, které vedly
k jejímu vzniku. Důvodem je vznik zvýšeného
napětí, dráždivosti a negativního podmiňování.
Může se zhoršovat v průběhu týdnů nebo měsíců
a ústit v chronické stadium, které přetrvává řadu
let. V polysomnografických nálezech se nejčastěji objevuje prodloužená latence usínání, špatná
kontinuita spánku, prodloužení 1. stadia spánku
a zkrácení 3. a 4. stadia nonREM a zvýšený svalový tonus.
Bylinky z Amazonie na nemoci a vše pro vaše zdraví. Inca Botanica prodej Praha a doručení celá ČR